SCREEN

Menu Style

Rekrutacja 2017/2018

Ciekawa praca po studiach filologicznych?
Nauka języków bałkańskich szansą na zdobycie wiedzy
poszukiwanej nie tylko w Polsce?
To możliwe! Zapraszamy do studiowania FILOLOGII BAŁKAŃSKIEJ
na UMK w Toruniu
– język serbski, język bułgarski, język albański –

Filologia bałkańska na UMK w Toruniu to kierunek z ponad 15-letnią tradycją. Takiej tradycji nie ma żadna bałkanistyka w Polsce, a wiele kierunków na nas się wzoruje. Przez lata opracowaliśmy i udoskonaliliśmy program nauczania, dający wszechstronną wiedzę o historii, literaturze i kulturze narodów Półwyspu Bałkańskiego, zachowując dużą liczbę godzin nauczania języka serskiego, bułgarskiego i albańskiego.

Zalety studiowania FILOLOGII BAŁKAŃSKIEJ na UMK w Toruniu:

- nowatorski program studiów, - małe grupy językowe, co pomaga przyswajać język obcy,

- prowadzenie zajęć językowych głównie przez rodzimych użytkowników języków bałkańskich,

- możliwość wyjazdów na stypendia w ramach programu ERASMUS+ i wymiany ministerialnej,

- możliwość wyjazdów na letnie kursy języków bałkańskich, - współpraca z uniwersytetami z Półwyspu Bałkańskiego,

- szansa na znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy,

- świetnie wykwalifikowana kadra.

STUDIA, a co POTEM?

Nasi absolwenci pracują w przedstawicielstwach polskich firm w państwach Półwyspu Bałkańskiego, w organizacjach rządowych i pozarządowych, w straży granicznej, w ambasadach i w instytucjach kulturalnych, w agencjach turystycznych. Są również cenionymi tłumaczami przysięgłymi. Pracę można zdobyć już w czasie studiów. Każdego roku biura turystyczne poszukują na naszym kierunku studentów, którzy chcieliby połączyć pracę z wypoczynkiem.

Nie każdy musi studiować przedmioty ścisłe. Nie licz tylko na liczby!

Naucz się języków bałkańskich i zdobądź pracę, której pozazdroszczą Ci rówieśnicy.

Studiuj FILOLOGIĘ BAŁKAŃSKĄ na UMK w Toruniu!

Zapraszamy na stronę:
Więcej informacji także w Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Wydział Filologiczny UMK

Katedra Bałkanistyki

ul. Fosa Staromiejska 3

87-100 Toruń